Back to homepage

Etiketë "VMRO-DPMNE"

A po përgatit Sofja kërkesa të reja për Shkupin?

A po përgatit Sofja kërkesa të reja për Shkupin?

Një ditë pas deklaratave të Ministrit teknik të Punëve të Jashtme të Bullgarisë, se Qeveria e re atje po përgatit  dokument të shkruar në të cilin do të përcaktohen detyrat që ka Bullgaria ndaj Maqedonisë, sot Ministria e Jashtme e

Read Full Article
VMRO-DPMNE kërkon dorëheqjen e ministres së Kulturës, Bisera Stojçevska

VMRO-DPMNE kërkon dorëheqjen e ministres së Kulturës, Bisera Stojçevska

VMRO-DPMNE-ja vazhdon të insistojë se deklarata e Ministres së Kulturës ishte skandaloze, prandaj kërkojnë dorëheqjen e saj, shkruan Alsat. Zëdhënësi i kësaj partie, Dimçe Arsovski, thekson se kjo është një censurë ndaj krijimtarisë dhe e njëjta bëhet në harmonizim me

Read Full Article
VMRO-DPMNE: Kovaçevski jo referendumit, e di që populli nuk e mbështet kornizën negociuese!

VMRO-DPMNE: Kovaçevski jo referendumit, e di që populli nuk e mbështet kornizën negociuese!

Nga VMRO-DPMNE sot përmes një komunikate sërish kanë reaguar në lidhje me nismën për referendumin mbi të ashtuquajturin propozim francez për heqjen e vetos bullgare dhe hapjen e negociatave me BE-në. Nga kjo parti thonë se populli duhet të ketë

Read Full Article
Referendumi, Arsovski: Perndarovski po reteron nën presionin e pushtetit

Referendumi, Arsovski: Perndarovski po reteron nën presionin e pushtetit

Dimçe Arsovski nga VMRO-DPMNE sot ka reaguar ndaj deklaratave të fundit të presidentit Stevo Pendarovski mbi nismën për referendum për propozimin francez. Ai e akuzoi Pendarovskin se po reteron si pasojë e presionit të pushtetit. “Ai për pak ditë arriti

Read Full Article
Ideja për referendum është për nevoja të VMRO-DPMNE, thotë Kovaçevski

Ideja për referendum është për nevoja të VMRO-DPMNE, thotë Kovaçevski

Kryeministri Dimitar Kovaçevski konsideron se çështja e referendumit që e hap opozita është vetëm për përdorim të tyre brenda-partiak dhe se politika të cilën e udhëheqin, siç tha, mbrojtje të interesave të vendeve të treta është gjëja më humbëse që

Read Full Article