Back to homepage

Tag "vstnmr2022"

Tabelat në aksin Miladinovci-Shtip të skalitura me simbole ruse

Tabelat në aksin Miladinovci-Shtip të skalitura me simbole ruse

Dhjetra shenja dhe pajisje të komunikacionit në autostradën Miladinovci-Shtip janë të skalitura me simbole propagandistike pro-ruse. Simboli “Z” që lavdëron pushtimin ushtarak rus të Ukrainës dhe i gjetur i zbukuruar në automjetet ushtarake të përdorura nga Rusia për të pushtuar

Read Full Article
Kritiku i Putinit, Navalny u fut nga Kremlini në listën e “terroristëve dhe ekstremistëve”

Kritiku i Putinit, Navalny u fut nga Kremlini në listën e “terroristëve dhe ekstremistëve”

Lideri kryesor i opozitës ruse, Alexei Navalny, i cili ndodhet në burg prej një viti, është shtuar në listën ruse të “terroristëve dhe ekstremistëve”, sipas listës së shërbimit të inteligjencës financiare ruse Rosfinmonitoring, shkruan AFP, raporton Portalb.mk. Në listë u përfshi

Read Full Article
Protestë që justifikoi agresionin ndaj një vendi sovran

Protestë që justifikoi agresionin ndaj një vendi sovran

Një grup i vogël qytetarësh javën e kaluar protestuan para ambasadës së Ukrainës, me shkëmbim klasik të tezave – viktima e agresionit nga ana e “vëllait të madh” të shpallet qëllim i justifikuar dhe e gjithë kjo të jetë e

Read Full Article