Back to homepage

Etiketë "Xi Jinping"

Kina “shuplakë” Rusisë, ndërmerr vendimin që nuk i konvenon aspak Putinit

Kina “shuplakë” Rusisë, ndërmerr vendimin që nuk i konvenon aspak Putinit Updated

Kina po prezanton rregulla të reja për mbikëqyrjen e kontratave në lidhje me blerjen e pajisjeve ushtarake, raporton agjencia e lajmeve Xinhua. Njoftimi erdhi një ditë pasi udhëheqësi kinez Xi Jinping dhe presidenti amerikan Joseph Biden zhvilluan një bisedë gjatë

Read Full Article