Back to homepage

Etiketë "Zgjedhje"

Vuçiq mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare, diskutohet për mbajtjen e zgjedhjeve në Kosovë

Vuçiq mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare, diskutohet për mbajtjen e zgjedhjeve në Kosovë

Presidenti serb Aleksandër Vuçiq ka thirrur për sot në ora 12:00 senacën e Këshillit të Sigurisë Kombëtare. Në këtë seancë ndër të tjerash do të diskutohet edhe për mundësinë e mbajtjes se zgjedhjeve të 3 prillit edhe në territorin e

Read Full Article
Nuk ka kërkesë nga Serbia për mbajtjen e zgjedhjeve në Kosovë

Nuk ka kërkesë nga Serbia për mbajtjen e zgjedhjeve në Kosovë

Serbia ende nuk i ka bërë ndonjë kërkesë të drejtpërdrejtë Qeverisë së Kosovës për mbajtjen e zgjedhjeve të saj presidenciale dhe parlamentare brenda territorit të Kosovës, tha të hënën Mimoza Kusari – Lila, shefe e Grupit Parlamentar të partisë qeverisëse

Read Full Article