Back to homepage

Etiketë "Zgjedhjet e pjesshme lokale"

PS fitore të thellë në Dibër, ja sa vota e ndajnë vendin e dytë nga i treti

PS fitore të thellë në Dibër, ja sa vota e ndajnë vendin e dytë nga i treti

Vijon procesi i numërimit në Bashkinë e Dibrës. Deri më tani, janë numëruar 100 kuti votimi nga 101 në total. Spahiu ka marrë gjithsej 13 955 vota duke kryesuar në këtë mënyrë na kandidatët e tjerë. Një nga kutitë është

Read Full Article
PS merr zyrtarisht Lushnjën

PS merr zyrtarisht Lushnjën

Del rezultati zyrtar për Lushnjen. Kandidatja e PS, Eriselda Sefa, shpallet fituese. Në përfundim të procesit të numërimit, Sefa grumbulloi 21,477 vota. Elton Bano i koalicionit “Shtëpia e lirisë” u rendit i dyti me 11,238 vota ndërsa kandidati i PD,

Read Full Article
PS drejt fitores në 5 bashki, Berisha udhëheq në Shkodër

PS drejt fitores në 5 bashki, Berisha udhëheq në Shkodër

Vora ishte bashkia ku rezultati u shpall që mbrëmë. Kandidati socialist Blerim Shera siguroi 69.9 përqind të votave, përkundrejt 24.3 përqind të marra nga Lulzim Vrana, i Shtëpisë së Lirisë dhe 6.29 që kanë shkuar për kandidatin demokrat Ymer Marku.

Read Full Article
Veliaj: Kemi fituar Bashkinë e Vorës, me 70%

Veliaj: Kemi fituar Bashkinë e Vorës, me 70%

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka përshëndetur fitoren e Partisë Socialiste në Bashkinë e Vorës dhe zgjedhjen e kryetarit të ri, Blerim Shera. Në një deklaratë për mediat, Veliaj tha se rezultati tregoi se nuk ka më bastione në Shqipëri,

Read Full Article
PS merr bashkinë e Vorës! Pritet të fillojë numërimi i votave në pesë bashkitë e tjera

PS merr bashkinë e Vorës! Pritet të fillojë numërimi i votave në pesë bashkitë e tjera

Zgjedhësit e Vorës, Shkodrës, Durrësit, Dibrës, Lushnjës e Rrogozhinës votuan sot në zgjedhjet e pjesshme lokale për të caktuar kryetarin e ri të bashkisë. Mbi 160 mijë qytetarë me të drejtë vote iu përgjigjen thirrjes për të marrë pjesë në

Read Full Article