Back to homepage

Etiketë "Zhozep  Borrell"

Borrell: Zgjidhja e raporteve Kosovë-Serbi vetëm me dialog

Borrell: Zgjidhja e raporteve Kosovë-Serbi vetëm me dialog

Në intervistë për DW, Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Punët e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë, Josep Borrell ndalet edhe tek dialogu Kosovë-Serbi, për të cilin u shpreh i zhgënjyer. “Dialogu nuk po ecën” – tha Borrell. Teksa lufta

Read Full Article
Borrell në takim me krerët e shtetit: Fillimi i negociatave, test për kredibilitetin e BE-së

Borrell në takim me krerët e shtetit: Fillimi i negociatave, test për kredibilitetin e BE-së Updated

Presidenti Stevo Pendarovski sot ka pritur përfaqësuesin e lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri të Bashkimit Evropian dhe nënkryetar i Komisionit Evropian, Zhozep  Borrell, i cili me takimin me shefin e shtetit e filloi vizitën në Maqedoninë e Veriut.

Read Full Article