Back to homepage

Etiketë "Zoran Zaev"

Zaev: “Marrëveshja e Prespës ia vlente dhe prapë do të dëshmojë se ia vlen”

Zaev: “Marrëveshja e Prespës ia vlente dhe prapë do të dëshmojë se ia vlen”

Ish-kryeministri Zoran Zaev do të marrë pjesë në Kongresin e tretë të partisë opozitare greke SYRIZA, i cili do të mbahet nga 14 deri më 17 prill dhe pak para udhëtimit në Athinë, në një intervistë për portalin informativ grek

Read Full Article
Në ora 9:00 Zaevi ia dorëzon funksionin Kovaçevskit

Në ora 9:00 Zaevi ia dorëzon funksionin Kovaçevskit

Në ora 09:00 do të bëhet pranim-dorëzimi i postit të kryeministrit mes Zoran Zaevit dhe Dimitar Kovaçevski. Kjo vjen pasi mbrëmë në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut u zgjedhe Qeveria e re me kryeministër Dimitar Kovaçevski, transmeton TV21. Përbërja qeveritare

Read Full Article
Dorëhqeja e Zaevit, një nga ngjarjet kryesore të vitit 2021

Dorëhqeja e Zaevit, një nga ngjarjet kryesore të vitit 2021

Pa dyshim që një nga ngjarjet kryesore që karakterizuan vitin 2021 në Maqedoninë e Veriut, ishte dorëheqja e paralajmëruar e kryeministrit, Zoran Zaev, shkruan Flaka Kështu, me 31 tetor, Zoran Zaev dha dorëheqje nga posti i kryeministrit të Maqedonisë së

Read Full Article
Dorëheqja e Qeverisë dorëzohet në Kuvend, Zaev nuk do të deklarohet

Dorëheqja e Qeverisë dorëzohet në Kuvend, Zaev nuk do të deklarohet

Propozimi për dorëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev dhe Qeverisë, tashmë është dorëzuar në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut. Siç qëndron në propozimin, Zaev nuk do të deklarohet gojërisht aspak në seancën për dorëheqjen. Pritet që kryeparlamentari Talat Xhaferi propozimin ta

Read Full Article
Zaev mori pllakë nga studentët e UEJL-së për mbështetje dhe realizimin e politikave rinore

Zaev mori pllakë nga studentët e UEJL-së për mbështetje dhe realizimin e politikave rinore

Kryeministri Zoran Zaev mori pllakë në shenjë falënderimi për angazhimet dhe mbështetjen e tërësishme për studentët për realizimin e politikave rinore në takimin e sotëm me anëtarët e parlamentit studentor nga Universiteti i Evropës Juglindore, Tetovë dhe kryetari Agron Demiri.

Read Full Article