Tahiri: Fuqizimi i shtetit nga brenda fuqizon Kosovën në politikat e jashtme

Tahiri: Fuqizimi i shtetit nga brenda fuqizon Kosovën në politikat e jashtme

Ish-ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka mbajtur takim me diplomatët e rinj në Akademinë Diplomatike të Ministrisë së Jashtme të Kosovës.

Tahiri përmes një postimi në llogarinë e saj në “Facebook”, ka shkruar se ishte kënaqësi që t’i takojë këta diplomatë.

“Fuqizimi i shtetit nga brenda fuqizon Kosovën në politikat e jashtme, ndërsa interesi nacional është busolla e diplomacisë”, ka shkruar ajo.

Tahiri ka falendëruar drejtorin e kësaj akademie Fatmir Haxholli dhe drejtorin e departamentit Dren Zeka.

“Pritja me lule ishte surprizë e veçantë nga doajeni i protokollit shtetëror Haki Merovci”, ka shkruar Tahiri.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 20 Nëntor, 2019 20:41

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.

MARKETING