Takim kokë më kokë Gashi-Zaev? Flet kryetari i Alternativës!

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 3 Nëntor, 2021 22:07

Takim kokë më kokë Gashi-Zaev? Flet kryetari i Alternativës!

Raportime të shumta ka pasur sot në lidhje me një takim të mundshëm, ndërmjet Afrim Gasht nga Alternativa dhe kryeministrin Zoran Zaev.

Në lidhje me këtë, Alsat, ka kontaktuar të parin e Alternativës, Afrim Gashin, i cili ka mohuar se do të ketë një takim me Zaevin.

“Jo nuk jam takuar me Zaevin”, ka thënë Gashi.

Gashi po ashtu ka konfirmuar se sot ka thirrur mbledhje të kryesisë së ngushtë të partis.

“Sot do ta mbajmë mbledhjen e rregullt të partisë, asgjë më shumë”, u shpreh Gashi për Alsat.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 3 Nëntor, 2021 22:07

06
Dhj
Ambasadorja e SHBA-së në vend, Anxhela Ageler sonte theksoi se është konfuz procesi për zgjedhjen...
06
Dhj
Ajo ka një apartament në Shkup prej 54 metrash katrorë si pronë e saj personale,...
06
Dhj
Riorganizimi i administratës nënkupton reduktimin e disa institucioneve, nga 140 institucione që janë nën ombrellën...
06
Dhj
Qytetarët nuk u besojnë as politikanëve, as institucioneve, kështu vlerëson Insituti për Demokraci, një hulumtim...