Taravari: Edhe dy deputetë do të na bashkangjiten për të votuar mosbesimin e qeverisë

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 21:46

Taravari: Edhe dy deputetë do të na bashkangjiten për të votuar mosbesimin e qeverisë

Edhe dy deputetë do të na bashkangjiten për të votuar mosbesimin e qeverisë. Emrat e tyre do ti mësojmë këto ditë. Kështu tha sonte Sekretari i Përgjithshëm i ASH-së, Arben Taravari.

Ai këto komente i bëri në televizioninn Klan Maqedoni, ku është i ftuar edhe Izet Mexhiti i BDI-së.

“Mund të na akuzonit nëse ne do shkonim në qeveri bashkë me Levicën, por tani nuk ka pse akuzohet ASH-ja, pasi ajo as nuk bisedon diçka me atë partii”, tha Taravari.

Kjo qeveri e korruptuar ka krijuar shumë pakënaqësi edhe te radhët e veta, tha Tavarai dhe shtoi pikërisht kjo ka çuar dy deputetë nga qeveria aktuale t’i bashkangjiten shumicë së re.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 21:46

06
Dhj
Ambasadorja e SHBA-së në vend, Anxhela Ageler sonte theksoi se është konfuz procesi për zgjedhjen...
06
Dhj
Ajo ka një apartament në Shkup prej 54 metrash katrorë si pronë e saj personale,...
06
Dhj
Riorganizimi i administratës nënkupton reduktimin e disa institucioneve, nga 140 institucione që janë nën ombrellën...
06
Dhj
Qytetarët nuk u besojnë as politikanëve, as institucioneve, kështu vlerëson Insituti për Demokraci, një hulumtim...