Taravari: Edhe dy deputetë do të na bashkangjiten për të votuar mosbesimin e qeverisë

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 21:46

Taravari: Edhe dy deputetë do të na bashkangjiten për të votuar mosbesimin e qeverisë

Edhe dy deputetë do të na bashkangjiten për të votuar mosbesimin e qeverisë. Emrat e tyre do ti mësojmë këto ditë. Kështu tha sonte Sekretari i Përgjithshëm i ASH-së, Arben Taravari.

Ai këto komente i bëri në televizioninn Klan Maqedoni, ku është i ftuar edhe Izet Mexhiti i BDI-së.

“Mund të na akuzonit nëse ne do shkonim në qeveri bashkë me Levicën, por tani nuk ka pse akuzohet ASH-ja, pasi ajo as nuk bisedon diçka me atë partii”, tha Taravari.

Kjo qeveri e korruptuar ka krijuar shumë pakënaqësi edhe te radhët e veta, tha Tavarai dhe shtoi pikërisht kjo ka çuar dy deputetë nga qeveria aktuale t’i bashkangjiten shumicë së re.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 21:46
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.