Taravari: Formalisht kemi nisur negociatat për shumicën parlamentare

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 1 Nëntor, 2021 22:13

Taravari: Formalisht kemi nisur negociatat për shumicën parlamentare

Sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari në ClickPlus ka deklaruar se prej sot kanë filluar formalisht negociatat për formimin e shumicës parlamentare.

“Prej sot ne kemi nisur negociatat për shumicën. Ne kemi pasur por tash kemi nisur edhe formalisht. Kur do të kemi, mund të mos kemi rezultat, do të njoftojmë”, tha Taravari.

Mes tjerash ka numëruar se 58 deputetë janë të opozitës, por nuk ka precizuar se me cilat parti kanë filluar negociatat.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 1 Nëntor, 2021 22:13

27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...
27
Nën
Nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim, nesër me fillim...
27
Nën
Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë...