Taravari për rezultatin e zgjedhjeve: Kemi pritur edhe më shumë

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 1 Nëntor, 2021 22:10

Taravari për rezultatin e zgjedhjeve: Kemi pritur edhe më shumë

Teksa ka komentuar rezultatin që e arriti koalicioni Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa në zgjedhjet lokale më 17 dhe 31 tetor, sekretari i përgjithshëm i ASh-së, Arben Taravari në ClickPlus tha se se kanë pritur më shumë.

“Kemi pritur edhe më shumë. Nuk është se na pëlqen. Por në rrethin e parë ka pasur shumë më shumë presion, ndërkaq në rrethin e dytë njerëzit u përcaktuan më mirë. Kjo më shumë u vërejt në Tetovë”, tha Taravari.

Në Shkup ka vlerësuar se kanë shënuar rritje të votave.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 1 Nëntor, 2021 22:10
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.