Taravari: Zaevin e pret fati i Gruevskit

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 1 Nëntor, 2021 23:23

Taravari: Zaevin e pret fati i Gruevskit

Lideri i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev “është në fund të karrierës politike”, ka vlerësuar në ClickPlus sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari.

Përjashtoi mundësinë e një koalicionimi me LSDM-në, megjithatë nuk është decid se “aspak nuk do të bisedohet me LSDM-në”.

Ai shtoi se Zaevin e pret fati i njëjtë sikurse i ish kryeministrit, Nikolla Gruevski i cili u arratis në Hungari.

“Nuk e di a do të mbetet në shtet apo do të ikë”, tha Taravari.

Paraprakisht ka folur edhe për dorëheqjen e Zaevit.

Tha se ka qenë e pritshme, pasi siç tha, “u turpërua në Shkup”.

“Ai një javë para vetë është deklaruar se nëse humb Shkupin do të japë dorëheqje. Jo se e humbi, por u turpërua me 30 mijë vota. Nuk janë këto vetëm humbje të Zoran zaevit por edhe Ali Ahmetit sepse kandidat të përbashkët e kanë pasur Shilegovin”, tha Taravari./TV21

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 1 Nëntor, 2021 23:23
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.