Të premten mblidhet komisioni hetimor për shkarkimin e Ilir Metës

Të premten mblidhet komisioni hetimor për shkarkimin e Ilir Metës

Ditën e premte do të mblidhet Komisioni Hetimor për shkarkimin e presidetit të Shqipërisë, Ilir Meta.

Komisioni do të mbidhet për të shqyrtuar raportin që do i dërgohet kuvendit.  Një grup deputetësh të PS i kërkojnë Komisionit hetimor të marrë në shqyrtim edhe përplasjen e Kreut të Shtetit me Parlamentin dhe Këshillin e Emërimeve në Drejtësi për emërimin e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese, raporton Lapsi.al.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 20 Nëntor, 2019 20:50

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.