Të shtëna me armë zjarri në SHBA, vdes gazetarja 25-vjeçarja

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 20 Mars, 2022 22:02

Të shtëna me armë zjarri në SHBA, vdes gazetarja 25-vjeçarja

Gazetarja 25 vjeçare, Sierra Jenkins ishte mes personave që u qëlluan dhe u vranë mëngjesin e së shtunës në Norfol, Virxhinia.

Jenkins po largohej nga një restorant në qendër të qytetit Norfolk, Chicho’s Pizza Backstage, kur u gjend pranë një debati që po ndodhte jashtë dhe situata agravoi në përdorimin e armëve të zjarrit.

Policia arriti menjëherë në vendin e ngjarjes dhe gjeti Jenkins me 2 persona të tjerë me plagë të rënda. Njëri prej tyre, 25 vjeçari Devon Harris ndërroi jetë në vendngjarje ndërsa tjetri u transportua në spital.

Jenkins gjithashtu u transportua në spital, ku vdiq më vonë.

Dy persona të tjerë të gjetur nga policia në vendngjarje me plagë jashtë rrezikut për jetën janë dërguar gjithashtu në spital për trajtim, sipas policisë.

Top Channel

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 20 Mars, 2022 22:02
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.