Të vazhdoje qeverisja LSDM-BDI? Izet Mexhiti: Pse jo?

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 14:44

Të vazhdoje qeverisja LSDM-BDI? Izet Mexhiti: Pse jo?

Izet Mexhiti nga Bashkimi Demokratik për Integrim sot ka komentuar qëndrimet e Skender Rexhepit nga Alternativa kundër një shumice të re parlamentare me partinë “E Majta”, përcjell TV21. I pyetur nëse BDI mund të jetë sërish pjesë e shumicës së re  parlamentare, Mexhiti tha “PSE JO”.

“Është e qartë deklarata e tij. E kuptoj. Bashkëpunimi me “E Majta” është e vështir për çdokënd që ta arsyetoj para partnerëve tanë ose votuesve. A është e mundur të ruani këtë shumicë? Pse jo”, deklaroi Mexhiti.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 14:44

28
Nën
Çmimi i benzinave ulet për 2 denarë, ndërsa i naftës për 1,5 denarë, përcjell TV21....
28
Nën
Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi sot në emrin e tij dhe në emër të deputetëve...
28
Nën
Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka lëshuar urimin e tij për 28 néntorë. Në urimin...
28
Nën
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka lëshuar urim me rastin e Ditës...