TEARCË: FITON NUHI NEZIRI NGA BDI-ja

Linda Limani
Publikuar nga Linda Limani 1 Nëntor, 2021 11:29

TEARCË: FITON NUHI NEZIRI NGA BDI-ja

Kryetar i ri I Komunës së Tearcës do të jetë kandidati I BDI-së, Nuhi Neziri.

Në balotazhin e 31 Tetorit, Nuhi Neziri fitoi 4.687 vota apo 55.86% kundrejt kandidatit të koalicionit ASH-AAA, Nazim Taipit, I cili fitoi 3.557 vota apo 42.39%.

Sipas KSHZ-së jehona e zgjedhjësve në Komunën e Tarcës ka qenë 36.90% apo nga gjithsejt 22.450 votuesit e regjistruar, në votime kanë dalë 8.278 qytetarë me të drejtë vote. /KlanMacedonia/

Linda Limani
Publikuar nga Linda Limani 1 Nëntor, 2021 11:29
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.