Tërmet i fuqishëm në Japoni

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 10 Nëntor, 2021 21:20

Tërmet i fuqishëm në Japoni

Një tërmet me fuqi 6.6 ballë të shkallës Rihter goditi sot juglindjen e arkipelagut japonez Ryukyu.

Tërmeti ka ndodhur në një thellësi prej dy kilometrash, rreth 312 kilometra në jug të Nahas, në ishullin Okinawa, njoftoi Qendra Sizmologjike Euro-Mesdhetare, raporton Reuters.

Nuk raportohet për viktima në njerëz ose dëme materiale.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 10 Nëntor, 2021 21:20

28
Nën
Pasi sot Shkupi u bllokua nga dhjetëra autobusë urbanë të dy shoqatave transportuese private, si...
28
Nën
Kur e mora përgjegjësinë e kryeministrit para 10 muajsh, haptas u thashë të gjithëve: qëllimi...
28
Nën
Ministri për shoqëri informatike dhe administratë, Admirim Aliti mori pjesë në ngjarjen publike në temën:...
28
Nën
Rektori i Universitetit ka shkruar një postim pas reagimeve të shumta në rrjetet sociale, pasi...