Tërmet me 3.4 ballë lëkund Maqedoninë

Desk
By Desk May 1, 2020 19:15

Tërmet me 3.4 ballë lëkund Maqedoninë

Një tërmet me magnitudë 3.4 ka rënë para pak minutash në Maqedoni, konkretisht afër qytetit të Dibrës.

Sipas EMSC ka qenë në një thellësi prej 2 kilometrash dhe se efektet kanë qenë lëkundje e fortë.

Tërmeti është ndjerë në Shqipëri, Kosovë e Greqi.

Deri më tani nuk ka raportime për të dëmtuar.

Desk
By Desk May 1, 2020 19:15