Tetova voton, dalja e votuesve deri në ora 13:00 është 9%

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 20 Gusht, 2022 14:49

Tetova voton, dalja e votuesve deri në ora 13:00 është 9%

Dalja e votuesve në Tetovë deri në ora 13:00 është 9 për qind, njoftoi Komisioni Komunal Zgjedhor, përcjell TV21. Sekretari i KKZ-Tetovë, Nazmi Dauti tha se procesi i votimit zhvillohet pa pengesa, dhe se dalja e votuesve është më e ulët në krahasim me zgjedhjet e fundit lokale në Tetovë.

“Deri në ora 13, nga të gjitha 117 vendvotimet, kemi një dalje prej 9 për qind, që krahasuar me vitin e kaluar, raundin e dytë të zgjedhjeve lokale, është një dalje pak më e vogël, presim gjatë pjesës tjetër të ditës së mbetur qytetarët të dalin të shfrytëzojnë të drejtën e tyre”, tha Dauti për TV21.

Ndryshe, në Tetovë sot votohet për këshilltarë komunal.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 20 Gusht, 2022 14:49
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.