Tetova voton, deri në ora 11 kanë votuar 5,642 qytetarë

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 20 Gusht, 2022 12:21

Tetova voton, deri në ora 11 kanë votuar 5,642 qytetarë

Jehona e votuesve në Tetovë deri në ora 11:00 është 6,71 për qind, njoftoi KKZ. Të drejtën e votës në zgjedhjet për këshilltarë të komunës deri në ora 11 e kanë shfrytëzuar 5.642 qytetarë të Tetovës.

“Sipas të dhënave nga vendvotimet, nga 117 vendvotime, deri në ora 11 është 6,71 për qind, apo në numër 5.642 votues”, deklaroi Nazmi Dauti, sekretar i Komisioni Komunal Zgjedhor në Tetovë.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 20 Gusht, 2022 12:21
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.