Thaçi: “Adnan Azizi udhëheq grupet kriminele në Tetovë, Bilalli fshihet pas tij”!

Driton Zenku
Publikuar nga Driton Zenku 7 Gusht, 2022 12:26

Thaçi: “Adnan Azizi udhëheq grupet kriminele në Tetovë, Bilalli fshihet pas tij”!

A është nën hijen e Adnan Aziziz dhe Fatmir Limanit, kreu i BESËS Bilall Kasami apo fshihet pas tyre, kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi mendon se Bilall Kasami fshihet pas Adnan Azizi sepse ai udhëheq grupet kriminele në Tetovë.

“Për Adnan Azizi thuhet se  është udhëheqës i grupeve kriminele brenda BESËS” u shpreh Thaçi.

Thaçi më tej në intervistën e tij për TS  tha se Kasami mundohet të fshihet pas tyre, por përgjegjësia është politike. Thaçi më tej tha se në gjykatë thirret kryetari i komunës andaj Kasami duhet ta dij  këtë.

“Në gjykatë thirret kryetari i komunës andaj Kasami duhet ta dij  këtë, dhe Kasami mos të mendoje se të gjitha veprimet kriminele nesër mund të thotë unë se kam ditë, sjam i informuar, zyrtarisht me ligj ai i cili është i pari duhet ti dijë këto veprime dhe të merr masa që ti ndërpret” u shpreh Thaçi. Tetova Sot

Driton Zenku
Publikuar nga Driton Zenku 7 Gusht, 2022 12:26
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.