Thaçi nga Kumanova: Fitorja e Pendarovskit duket afër

Desk
By Desk 14 Prill, 2019 22:44

Partia Demokratike Shqiptare sonte ka mbajtur tubimin e saj ne Kumanove.

Menduh Thaçi në fjalimin e tij tha se PDSH ka punuar fort per integrimin e Maqedonise se Veriut ne NATO dhe BE.

Thaçi gjithashtu tha se mbeshtetja per Pendarovskin erdhi ngaqe edhe NATO dhe BE e perkrahin ate dhe se kjo perkrahje hap edhe me shume dyert per futjen e vendit nen flamurin e sigurte europian.

Desk
By Desk 14 Prill, 2019 22:44