Tifozët fashistë të Lazios hapin pankarta në nder të Benito Musolinit

Desk
By Desk 24 Prill, 2019 19:50

Situatë kaotike në Milano në prag të ndeshjes së sotme në Kupën e Italisë.

Sonte do të përcaktohet finalisti i parë i Kupës së Italisë, teksa në “San Siro” do të luhet sfida e kthimit mes Milanit dhe Lazios.

Megjithatë në Milano gatishmëria e forcave të sigurisë është rritur ndjeshëm, pasi tifozët ultras të Lazios kanë shpalosur një parullë në mbështetje të Benito Mussolinit dhe kanë kënduar këngë mbështetëse ndaj ish-liderit fashist.

“E nderojmë Mussolinin”, shkruhej në pankartën e shpalosur nga këta tifozë fashistë në rrugët e qytetit të Milanos.

Desk
By Desk 24 Prill, 2019 19:50