Tirana shpallet Kryeqyteti Mesdhetar i Kulturës dhe Dialogut 2025

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 7 Shkurt, 2024 20:50

Tirana shpallet Kryeqyteti Mesdhetar i Kulturës dhe Dialogut 2025

Tirana është shpallur Kryeqyteti Mesdhetar i Kulturës dhe Dialogut 2025.

Kryebashkiaku Erion Veliaj e konsideron një mundësi të mirë për promovimin e kulturës së Tiranës dhe gjithë Shqipërisë.

“Nuk e fsheh dot kënaqësinë për këtë SUPER LAJM për qytetin tonë – Një mundësi e shkëlqyer për t’i rrëfyer së bashku Europës kulturën tiranase dhe atë shqiptare, me kërshërinë e një qyteti në transformim dhe njerëzve të dashuruar pas artit dhe kulturës“, shkruan Veliaj në rrjetet sociale.

Vitin e kaluar, Tirana mbajti titullin si Kryeqyteti Evropian i Sportit, ndërsa në 2022 ishte Kryeqyteti Evropian i Rinisë./Top Channel

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 7 Shkurt, 2024 20:50

Marketing Politik - Çmimore

Presidenciale | Parlamentare