Tirana ‘shuplakë’ Partizanit, demat luajnë vetëm dy minuta

Tirana ‘shuplakë’ Partizanit, demat luajnë vetëm dy minuta

Tirana ka mposhtur me rezultati 5-1 Partizanin në kryendeshjen e javës së 24-ër, duke u konfirmuar tashmë si pretendente për fitoren e kampionatit.

Ndeshja nisi mjaft vrullshëm për miqtë që shënuan që në minutën e dytë me anë të William Cordero, por në minutën e 15 do të mbeteshin me 10 lojtarë, teksa Batha do të realizonte dy gola, në të 15 dhe 18 me penallti.

Në pjesën e dytë Tirana do të shënonte edhe tre gola të tjerë. Fillimisht Idrizaj do të shënonte autogol, për të ardhur tek dy golat e talentit Ernest Muçi.

Goli i pestë që vulosi edhe takimin, ishte një perlë e vërtetë nga rreth 30 metra distancë.

Tirana momentalisht ka 47 pikë dhe është në vend të parë, ndërsa Partizani ka 38 pikë dhe është në vend të tretë.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 28 Shkurt, 2020 22:58

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.