Tjetër garë e anuluar në Formula 1, Baku “viktima” e shtatë nga Covid-19

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka March 23, 2020 20:33

Tjetër garë e anuluar në Formula 1, Baku “viktima” e shtatë nga Covid-19

Coronavirus është problemi më i madh që globi po has këto kohë dhe gripi vdekjeprurës ka ndikuar në çdo aspekt. Aktivietet sportive janë pezulluar prej kohësh dhe ende nuk dihen se kur do të rifillojnë. Lajmi i fundit vjen nga Formula 1, e cila sapo ka shtyrë çmimin e madh të Bakusë.

“Shtyrja e aktivitetit është bërë në mirëkuptim të plotë mes FIA-s dhe qeverisë së Azebaixhanit. Kjo vlen si masë parandaluese, tashmë që Coronavirusi është kthyer në pandemic botërore”, është njoftimi zyrtar i bërë nga organizatorët këtë mëngjes.

Gara e Bakusë është gara e shtatë që shtyhet nga FIA. Pas Australisë, Bahreinit, Vietnamit, Kinës, Gjermanisë, Spanjës dhe Monakos është Bakuja “viktima” e radhës. Theskojmë këru se gara ishte  e planifikuar për tu zhvilluar në datat 5-7 qershor. Ende nuk bëhet e ditur një datë e re se kur do të zhvillohet.

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka March 23, 2020 20:33