Tragjike në SHBA/ Koronavirusi i merr jetën foshnjes

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka March 28, 2020 22:26

Tragjike në SHBA/ Koronavirusi i merr jetën foshnjes

Një fëmijë më pak se një vjec ka humbur jetën si pasojë e COVID-19.

Lajmi tragjik vjen nga SHBA.

Informacioni u konfirmua nga guvernatori i shtetit të Ilinois, J.B. Pritzker.

“Nuk është regjistruar kuyrrë vdekje e një fëmijë kaq të vogël për shkak të virusit. Për këtë arsye keni urdhëruar të bëhet edhe një hetim mbi këtë rast, ‘ shpreh edhe shefi i zyrës së Shëndetësisë në Ilinois, Ngozi Ezike.

Fillimisht u tha se fëmijet ishin imun ndaj semundjes mirëpo javët e fundit një numër i konsiderueshëm fëmijesh janë prekur e ndërsa mosha më e vogel e vdekjes kishte qënë një vajzë 16 vjece në France.

Në SHBA, përhapja e koronavirusit është e frikshme pasi shumë shpejt u bë shteti më I prekur në glob duke kaluar për pak kohë Italinë dhe Kinën.

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka March 28, 2020 22:26