Trajanov: Propozimi është kundërthënës, të mos firmoset!

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 2 Korrik, 2022 18:16

Trajanov: Propozimi është kundërthënës, të mos firmoset!

Lidhja Demokratike e Pavle Trajanovit, e cila është pjesë e koalicionit qeveritar u shpreh kundër miratimit të propozimit francez.

Sipas kësaj partie, propozimi është kundërthënës dhe i jep mundësi Bullgarisë të ndërhyjë në punët e brendshme të Maqedonisë, posaçërisht ne çështjet identitare, historike dhe arsimore.

Lidhja Demokortike gjithashtu kërkon publikimin urgjent të protokollit.

Gjatë debatit lidhur me propozimin Trajanov kërkon nga ministrat të përmbahen nga siç thotë ai kërcënimet me ndjekje penale të atyre që kanë qëndrime ndryshe dhe me tensione ndëretnike.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 2 Korrik, 2022 18:16
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.