Turneu holografik i Whitney Houston do të fillojë në janar të vitit 2020

Turneu holografik i Whitney Houston do të fillojë në janar të vitit 2020

Fansat e Whitney Houston do ta duan gjithmonë atë – dhe tani, shtatë vjet pas vdekjes së saj tragjike, ata do të kenë një shans ta shohin atë përsëri në koncert.

Një turne i ri holografik, i cili do të ketë një version të digjitalizuar të divës, që do të godiste hitet e saj të vjetra, do të prezantohet në vitin 2020, së pari jashtë shtetit dhe më pas në Amerikën e Veriut.

Shfaqja e quajtur “Një mbrëmje me Whitney”, do të përfshijë të gjitha hitet më të famshme të yllit si, “I Will Always Love You,” “I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me),” dhe “The Greatest Love of All, ku do të mbështeten nga një grup live, këngëtarë dhe valltarë.

Whitney Houston (Foto: BASE Hologram)

BASE Hologram, kompania që vuri në shfaqje, tha në një deklaratë se performanca do të jetë një “festë e punës së saj të mirë”, me prodhim nga koreografja Fatima Robinson, e cila ka punuar me të gjithë nga Kanye West deri te Rihanna.

“Whitney ishte një muzikante e mrekullueshme dhe unë jam jashtëzakonisht e nderuar që kam mundësi për të ndihmuar këtë shfaqje për nder të saj”, ka thënë Robinson në një deklaratë.

Themeluesi i Primary Wave thotë se Whitney ishte dashnorja e Amerikës, duke shtuar: “Ideja është që t’ua kujtojmë njerëzve tani për trashëgiminë e saj që ajo e la pas vetes”. “T’ju rikujtojmë, Whitney e humbi jetën në moshën 48 vjeç pasi u mbyt në vaskë në një dhomë hoteli në Los Angeles”.

Whitney Houston (Foto: KEVIN MAZUR/WIREIMAGE)

Gjithashtu, turneu ka mbështetje të plotë edhe nga kunata Pat Houston, e cila e vlerësoi shfaqjen si një “përvojë autentike të Ëhitney” në një deklaratë.

“Një shfaqje hologrami ka të bëjë me imagjinatën dhe krijimin e një” faktori “që shtrihet në një përvojë të jashtëzakonshme për të shijuar për vitet e ardhshme”, ka thënë ajo. “Whitney nuk është me ne, por muzika e saj do të jetojë me ne përgjithmonë”.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 18 Shtator, 2019 22:56

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.