Vajza 3 vjeçare lidhej në tavolinë dhe detyrohej të mbante qafore nga i dashuri abuziv i nënës

Linda Limani
By Linda Limani March 8, 2020 10:54

Vajza 3 vjeçare lidhej në tavolinë dhe detyrohej të mbante qafore nga i dashuri abuziv i nënës

Një burrë është akuzuar së fundmi se mbante të lidhur te tavolina dhe detyronte të vinte qafore vajzën 3-vjeçare të së dashurës së tij.

E vogla kishte gjithashtu shenja të dukshme djegieje dhe detyrohej të mbante tabela ku shkruhej “Nuk jam bindur” dhe “Jam gënjeshtare”, në formë dënimi, raportonin autoritetet.

Nëna e vajzës Jeanette Wilson, tha në policinë e Oklahoma se e bija është abuzuar për gjashtë ditë që kur ajo nisi të banojë në shtëpinë e të dashurit 24-vjeçar Gustus Penningon.

Ky i fundit akuzohet se ka përdorur rrip mesi, dërrasë e qafore ndaj vajzës së vogël, i tha nëna e saj hetuesve.

Oficerët thanë se Pennington përdorte qaforen ndaj vajzës së vogël për të ndaluar që nëna e saj të largohej prej tij. Duke hetuar shtëpinë policia tha se zbuluan tavolinën ku lidhej vazja ndërsa dhe një kamera është instaluar për të vëzhguar atë kur ishte e mbyllur në dhomë.

Policia zbuloi abuzimin e tmerrshëm pas denoncimin nga familja e Wilson që kishte ardhur në shtëpi për ta vizituar dhe ndihmuar.

Pennington i arrestua dhe u akuzua me pengmarrje, sulm dhe abuzim me fëmijët, si dhe mbajtje të substancave të ndaluara.

Megjithse nëna e vajzës tha se ishte dhe ajo një viktimë e abuzimit, policia tha se kishin zbuluar prova se Wilson ishte pjesë e dhunës deh u arrestua dy ditë pas të dashurit. Ajo është akuzuar me dy raste abuzim ose neglizhencë të fëmijës.

Linda Limani
By Linda Limani March 8, 2020 10:54