Vazhdon moti i ngrohtë, temperatura ditore do të arrijë deri në 28 gradë

Vazhdon moti i ngrohtë, temperatura ditore do të arrijë deri në 28 gradë

Moti me diell dhe me temperatura të larta do të vazhdojë edhe në javën e ardhshme. Meteorologët paralajmërojnë temperaturat ditore të arrijnë deri në 28 gradë, por mëngjeset do të jenë të ftohta.

Nga DPHM njoftojnë se në ditët në vazhdim do të vazhdojë periudha e motit me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Mëngjeset do të jenë më të ftohta, ndërsa temperatura ditore do të jetë pa ndryshime të konsiderueshme dhe do të jenë pak mbi mesataren për këtë periudhë të vitit.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin midis dy dhe 10 gradë, ndërsa ato ditore mes 19 dhe 28 gradë celsius.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 12 Tetor, 2018 12:17

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.