Vdiq ish ministrja e Punëve të Jashtme, Ilinka Mitreva

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 1 Gusht, 2022 15:57

Vdiq ish ministrja e Punëve të Jashtme, Ilinka Mitreva

Ka vdekur ish ministrja e Punëve të Jashtme në Maqedoninë e Veriut, Ilinka Mitreva. Lajmin e kanë bërë të ditur nga Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë.

“Ngushëllime të sinqerta familjes së të ndjerës para kohe, Ilinka Mitreva, ish-deputete nga radhët e LSDM-së dhe ministre e Punëve të Jashtme”, thuhet mes tjerash në njoftimin e LSDM-së.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 1 Gusht, 2022 15:57