Veç zi dhe jo kaltër në Meazza, humb Interi

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 23 Janar, 2023 23:01

Veç zi dhe jo kaltër në Meazza, humb Interi

Interi ka pësuar humbje nga Empoli në shtëpi me rezultat 0:1 në kuadër të  xhiros së 19-të të Serie A-së.

Milan Shkrinjar u solli telashe vendësve kur në minutën e 40-të e mori kartonin e dytë të verdhë.

Empoli e shfrytëzoi epërsinë me lojtarë për ta krijuar epërsinë me gola, kur Nedim Bajrami asistoi për Tommasso Baldanzin në minutën e 66-të.

Kështu, Interi numëron 37 pikë në pozitën e tretë me 13 pikë më pak se Napoli që kryeson në tabelë.

Në anën tjetër, Empoli arrin në kuotën e 25 pikëve, dhe zë vendin e nëntë.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 23 Janar, 2023 23:01