Vendi do ta paguajë shtrenjtë përdorimin e energjisë elektrike nga rrjeti europian

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 3 Nëntor, 2021 22:39

Vendi do ta paguajë shtrenjtë përdorimin e energjisë elektrike nga rrjeti europian

Vendi mund të paguajë një milion euro në ditë gjoba sepse duke tërhequr energjinë elektrike nga rrjeti ndërkombëtar, vendi ka ndërprerë frekuencën, përcjell FLAKA.

MEPSO shpreson që kjo të mos ndodhë.

Aktualisht, për shkak të tërheqjes së sasive të mëdha nga rrjeti evropian, fatura e sistemit të transmisionit për muajin tetor do të kalojë 15 milionë euro. FLAKA

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 3 Nëntor, 2021 22:39
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.