Versionet e Audi A8 luksoz dhe S8 sport, janë të mahnitshëm

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 4 Nëntor, 2021 23:35

Versionet e Audi A8 luksoz dhe S8 sport, janë të mahnitshëm

Prodhuesi i njohur gjerman i veturave, Audi, e ka publikuar versionin e ri me dizajn të freskuar të limuzinës luksoze, A8, modelin e gjatë të saj, A8 L, si dhe modelin sportiv, S8.

Versioni i freskuar dallohet me një dizajn që bie më shumë në sy, me linja më të mprehta, elegancë e sportivitet.

Disa ndryshime janë bërë edhe në pjesën e brendshme. Vetura dallohet për rehatinë që e ofron. Blerësit e mundshëm kanë disa opsione për ulëset e pasme, ku zakonisht qëndrojnë pronarët VIP të kësaj veture.

Mbështetësja e këmbëve në ulësen e parme për pasagjerin në ulësen e pasme ofron ngrohje dhe masazh në modelin A8 L.

Modeli me motor 3.0 TFSI ka 340 PS dhe shpejtësinë nga 0 deri në 100 kilometra në orë e arrin për vetëm 5.6 sekonda.

Modeli me motor 4.0 TFSI ka 460 PS. Shpejtësinë nga 0 deri në 100 kilometra në orë e arrin për vetëm 4.4 sekonda.

Audi S8 ka motor me 8 cilindra, që prodhon 571 PS. Shpejtësinë nga 0 deri në 100 kilometra në orë e arrin për vetëm 3.8 sekonda.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 4 Nëntor, 2021 23:35
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.