Vetëvendosje i kandidon për deputetë Kurtin dhe Haxhiun

Desk
By Desk 13 Janar, 2021 22:17

Vetëvendosje i kandidon për deputetë Kurtin dhe Haxhiun

Lideri i VV’së, Albin Kurti, është propozuar për kandidat për deputet nga qendra e VV’së në Prishtinë.

Përkundër paqartësive rreth mundësisë së kandidimit të tij, ai është propozuar së bashku me 8 anëtarë të tjerë.

Nga Qendra e Prishtinës, kandidatët për deputetë nga Lëvizja VETËVENDOSJE! janë:

 

Albin Kurti                 Liburn Aliu

 

Arben Vitia                Xhelal Sveçla

 

Glauk Konjufca         Fitore Pacolli

 

Albulena Haxhiu       Hatixhe Hoxha

Desk
By Desk 13 Janar, 2021 22:17