Vjen fuqishëm duke rrezikuar shumë emra të njohur, njihuni me Aritën

Vjen fuqishëm duke rrezikuar shumë emra të njohur, njihuni me Aritën

Arita Nicki, Artistja me e re qe i eshte bashkangjitur tregut muzikor shqiptar me kengen e sqj shoqeruar me videoklip. Kenga titullohet” Ven Aqui”, ku qe ne titull terheq vemendjen me gjetjen e saj. Arita ka lindur ne Austri, por me origjinë eshte nga Peja, Kosove. Ka perfunduar shkollen e muzikes për Violine edhe tashme ka sjell Projektin e saj te dyte per publikun Shqiptar.
Tek Arita bie shume në sy ngjyra e vecante e Vokalit të Saj, gje qe e ben te dallohet nga te tjerat dhe trajtimi i duhur i projektit muzikor si ne kenge dhe videoklip. Arita ka Bashkpunuar për projektin e Saj “Ven Aqui”me Producentin Apollo, i cili eshte kujdesur per Muziken dhe mix/master dhe teksti vjen i realizuar nga Gent Fatali. Ndersa Për Videoklipin është Kujdesur shume detajisht kompania FullMoon Production në Tiranë, Me regji të Klaudia Shehu.
Arita jeton në Austri ku edhe është shkolluar por tashme do i perkushtohet Muzikes 100% Skenat qe jane perzgjedhur i kane dhene nje embelsi dhe bukuri kengetares duke ju pershtatur mjaft mire. Show Bizit Shqiptar po i shtohet edhe nje Artiste mjaft e Talentuar me nje vokal shum Premtues për të ardhmen e saj. Arita ka Premtuar që do të sjelle edhe shume Projekte të tjera në të ardhmen…
Kenga Ven Aqui po ecen shume mire ku vetem për 24 ore ka numruar plot 30 mije klikime ne YouTube Kenga eshte publikuar në youtube në Channel të FullMoon_Production ku kengetari edhe Producenti Executiv Eli-G po merret mbi të drejtat e Shperndarjes dhe marketingut.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 22 Gusht, 2019 18:23

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.