VMRO-DPMNE-ja akuzon Zaevin për presione ndaj deputetëv

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 10 Nëntor, 2021 12:02

VMRO-DPMNE-ja akuzon Zaevin për presione ndaj deputetëv

VMRO-DPMNE-ja sot përmes një komunikate ka akuzuar kryeministrin Zoran Zaev për presione ndaj deputetëve që janë nënshkruar në nismën për votim të mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë, përcjell TV21. Nga kjo parti thonë se presionet e tilla të kryeministrit Zaev janë “veprime nga dëshpërimi”.

“Ai përveç që është humbës, është edhe një mashtrues klasik. Përpjekjet e fundit për presion dhe oferta të pahijshme ndaj deputetëve që nënshkruan mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë janë vetëm kashtë për të shpëtuar Zaevin dhe ekipin rreth tij. Këto janë veprime nga dëshpërimi. Qytetarët thanë qartë në zgjedhjet e fundit se janë për ndryshim, dhe se abuzime të tilla nuk do t’i ndihmojnë, por vetëm do të rrisin pakënaqësinë e popullit. Zaev nuk mund ta mbajë peng Maqedoninë për shkak të ulëses dhe karrierës së tij politike”, thuhet mes tjerash në komunikatën e VMRO-së.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 10 Nëntor, 2021 12:02
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.