VMRO-DPMNE-ja akuzon Zaevin për presione ndaj deputetëv

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 10 Nëntor, 2021 12:02

VMRO-DPMNE-ja akuzon Zaevin për presione ndaj deputetëv

VMRO-DPMNE-ja sot përmes një komunikate ka akuzuar kryeministrin Zoran Zaev për presione ndaj deputetëve që janë nënshkruar në nismën për votim të mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë, përcjell TV21. Nga kjo parti thonë se presionet e tilla të kryeministrit Zaev janë “veprime nga dëshpërimi”.

“Ai përveç që është humbës, është edhe një mashtrues klasik. Përpjekjet e fundit për presion dhe oferta të pahijshme ndaj deputetëve që nënshkruan mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë janë vetëm kashtë për të shpëtuar Zaevin dhe ekipin rreth tij. Këto janë veprime nga dëshpërimi. Qytetarët thanë qartë në zgjedhjet e fundit se janë për ndryshim, dhe se abuzime të tilla nuk do t’i ndihmojnë, por vetëm do të rrisin pakënaqësinë e popullit. Zaev nuk mund ta mbajë peng Maqedoninë për shkak të ulëses dhe karrierës së tij politike”, thuhet mes tjerash në komunikatën e VMRO-së.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 10 Nëntor, 2021 12:02

09
Dhj
Në Ditën Ndërkombëtare të Luftës Kundër Korrupsionit, AlternAtivA edhe një herë e riafirmon përcaktimin e...
09
Dhj
Arben Taravari, u.d. Kryetar i ASH-së Përshëndes deklaratat e forta dhe hapat vendimtare të ndërmarra...
09
Dhj
Në Ditën Ndërkombëtare të Luftës Kundër Korrupsionit – 9 Dhjetori, zëvendësja e kryetarit të Qeverisë...
09
Dhj
Qeveria në seancën e sotme të 108-të, në propozim të Ministrisë për sistem politik dhe...