Volkswagen prezantoi versionet më praktike të Golf

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka September 9, 2020 22:52

Volkswagen prezantoi versionet më praktike të Golf

Të tjera modele karavan kanë dalë nga Volkswagen këto ditë, por kjo nuk do të thotë se ata kanë humbur në cilësi.

Përkundrazi, modelet karavane përsëri po bëhen një mundësi gjithnjë e më interesante për të gjithë ata që kërkojnë më shumë hapësirë ​​dhe më shumë funksionalitet, dhe për ata që nuk duan të paguajnë para të majme. Një shembull i mirë i kësaj është VW Golf, performanca e modelit të ri është një alternativë e shkëlqyeshme.

Varianti i ri është i gjatë 4.63 metra. Dhe kjo ka bërë që edhe hapësira brenda të zgjerohet dhe të bëhet më komode, ndërsa kapaciteti i bagazhit u rrit në minimum në 611 litra.

Nëse palosni ulëset e pasme, vëllimi i hapësirës së ngarkesës rritet në 1,642 l.

Kjo makinë vjen me një motor 2.0 TSI.

Versioni Alltrack vjen me 200 kuaj fuqi.

Shitjet e Golf Alltrack në Evropë fillojnë në fund të vitit, dhe çmimi fillestar në Gjermani është në nivelin e 23,000 euro. /telegrafi

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka September 9, 2020 22:52