Vrau aksidentalisht kineasten, Baldwin: Në çdo shesh xhirimi ku ka armë duhet një punonjës policie

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 23:18

Vrau aksidentalisht kineasten, Baldwin: Në çdo shesh xhirimi ku ka armë duhet një punonjës policie

Alec Baldwin ka bërë thirrje që kompanitë e prodhimit të filmave apo ato televizive të punësojnë oficerë policie për të “monitoruar sigurinë e armëve” në sheshet e xhirimeve. Në një postim në llogarinë e tij në Instagram, Baldëin ndau një deklaratë po postuar fillimisht në llogarinë e fondacionit të tij të arteve në Twitter.

Në deklaratë thuhet: “Çdo shesh xhirimi TV/ film që përdor armë, të vërteta ose jo, duhet të ketë një oficer policie në set, të punësuar nga produksioni për të monitoruar specifikisht sigurinë e armëve.”

Kujtojmë se aktori i Hollywood qëlloi aksidentalisht duke i marrë jetën kineasten Halyna Hutchins me një armë zjarri ndërsa filmohej për filmin Rust në New Mexico. Ngjarja e rëndë ndodhi muajin e shkruar dhe tashmë incidenti që rezultoi në tragjedi është duke u hetuar. Nga të shtënat me armë i plagosur mbeti edhe regjizori Joel Souza.

Pas të shtënave, sherifi i qarkut Santa Fe tha se kishte pasur disa parregullsi në mënyrën sesi u trajtuan armët në sheshin e xhirimit.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 23:18

09
Dhj
Në rifreskimin e listës së zezë të SHBA-ve, emri i të cilëve pritet sot në...
09
Dhj
Kryetari i Komunës së Strumicës, Kostadin Kostadinov, ka ndërprerë fejesën me ish të fejuarën e...
09
Dhj
Në Maqedoninë e Veriut në tetor të këtij viti çmimet kanë qenë për 14.8 për...
09
Dhj