Ylli i “Grease”, Edd Byrnes vdes në moshën 87-vjeçare

Ylli i “Grease”, Edd Byrnes vdes në moshën 87-vjeçare

Edd Byrnes, i cili u bë i famshëm pas rolit të tij në filmin “Grease” dhe në shfaqjen televizive “77 Sunset Strip” ka vdekur.

Byrnes vdiq në moshënn 87-vjeçare, të mërkurën në shtëpinë e tij, në Santa Monica, shkruan Indeksonline.

Lajmi u bë i ditur nga djali i tij, i cili e quajti të atin si “mikun më të mirë”.

Ai  në Twitter shkroi: “Me trishtim po e ndaj lajmin me ju për vdekjen e babait tim Edd Byrnes. Ai ishte një njëri i mahnitshëm dhe një nga miqtë e mi më të mirë”.

Edd luajti Vince Fontaine në “Grease”.

Sa për “77 Sunset Strip” – e cili u zhvillua nga viti 1958-1964, ishte një nga shfaqjet më të njohura.

Për juve që nuk e keni dëgjuar kurrë shfaqjen, ai ishte aq i madh sa personazhi i Luke Kerry në ‘90210’.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 10 Janar, 2020 22:35

HAPËSIRË E SPONSORIZUAR

Loading...

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.

REKLAMA