Zaev: Deklarata e Ahmetit nuk është e vërtetë, nuk kam pasur takime sekrete me të dhe Gruevskin për KP

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 18 Shtator, 2023 21:10

Zaev: Deklarata e Ahmetit nuk është e vërtetë, nuk kam pasur takime sekrete me të dhe Gruevskin për KP

Nuk është e vërtetë që kam pasur takime të fshehta me Ali Ahmetin dhe Nikolla Gruevskin për Kodin Penal, tha sonte për TV 24 ish-kryeministri Zoran Zaev pas deklaratës së ish-partnerit të tij të koalicionit Ahmeti se janë rënë dakord për ndryshimet e diskutueshme të Kodit Penal në takime të fshehta, të cilat po bëjnë që aktet të bien në ujë për të cilat po ndiqen penalisht zyrtarët, përcjell FLAKA.

“Nuk është e vërtetë se kam pasur takime të fshehta me Ahmetin dhe Gruevskin dhe kam rënë dakord për ndryshimin e KP. Deklarata e Ahmetit nuk është e vërtetë”, thotë Zaev.

Në një intervistë për TV 21, Ahmeti tha se gjatë viteve të fundit ka pasur disa takime të fshehta dhe marrëveshje parimore, ku i fundit ishte kryetari aktual i partisë më të madhe opozitare, Hristijan Mickoski, i cili u tërhoq. FLAKA

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 18 Shtator, 2023 21:10
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.