Zaev dhe Mitsotakis takohen javën tjetër

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka September 10, 2020 20:50

Zaev dhe Mitsotakis takohen javën tjetër

Kryeministrat e Maqedonisë dhe Greqisë, Zoran Zaev dhe Kyriakos Mitsotakis, do të takohen të Mërkurën e ardhshme në Athinë. Kjo do të jetë vizita e parë e Zaev në Athinë, ku ai së pari do të marrë pjesë në një konferencë ndërkombëtare të organizuar nga Ekonomist i njohur për Ballkanin Perëndimor pas vitit 2020, i cili do të debatojë hapat e ardhshëm për zgjerimin dhe investimet e BE, përcjell FLAKA.

Pos Mitsotakis edhe Tsipras, do të marrin pjesë në konferencën e Ekonomistit në Lagonisi, në Athinës.

Jozyrtarisht, Zaev do të takohet me Mitsotakis të Mërkurën në Athinë, i cili do të jetë takimi i tyre i parë në nivelin kryeministror. FLAKA

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka September 10, 2020 20:50