Zaev: Rrugë tjetër nuk ka përveç rrugës drejt Evropës

Desk
By Desk 3 Dhjetor, 2020 15:23

Zaev: Rrugë tjetër nuk ka përveç rrugës drejt Evropës

Kryeministri i vendit Zoran Zaev, nga Negotina edhe një herë theksoi bindshëm se rrugë tjetër nuk ka përveç rrugës drejt Evropës.

Ai potencoi  se nuk do të negociohet me identitetin dhe gjuhën maqedonase.

Por kryeministri Zaev nuk la pa komentuar edhe deklaratat e kreut të DPMNE-së, Hristijan Mickoski.

Zaev tha se Mickoski të gjithë këtë e bën për të ardhur në pushtet.

Desk
By Desk 3 Dhjetor, 2020 15:23