Zaev shtyu dorëheqjen, merr autorizimin për negociata

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 9 Nëntor, 2021 21:59

Zaev shtyu dorëheqjen, merr autorizimin për negociata

Kryetari dhe kryeministër i LSDM-së, Zoran Zaev do ta shtyjë dorëheqjen e tij derisa vendi të stabilizohet, bëjnë të ditur burime partiake për “Fokus”, përcjell FLAKA.

Kjo do të thotë se do të bëhet votëbesimi ndaj Qeverisë.

Një nga argumentet për shtyrjen e dorëheqjes është mundësia që Maqedonia të fillojë negociatat me BE-në në dhjetor.

Zaev pret që vendi të fillojë negociatat në dhjetor për shkak të mbështetjes së fortë ndërkombëtare.

LSDM e autorizon Zaevin edhe për të negociuar rritjen e shumicës parlamentare. FLAKA

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 9 Nëntor, 2021 21:59
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.