Zbulohen 28 emigrantë nga Siria në një automjet që po lëvizte në destinacion Gjevgjeli-Shkup

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 9 Shtator, 2023 14:48

Zbulohen 28 emigrantë nga Siria në një automjet që po lëvizte në destinacion Gjevgjeli-Shkup

Policia ka gjetur 28 emigrantë në një automjet “Mercedes Sprinter”, që po lëvizte në autostradën A1, respektivisht në pikën e pagesës “Demi Kapi”.

Automjeti po lëvizte në destinacion Gjevgjeli-Shkup, ndërsa është arrestuar personi 32 vjeç me iniciale R.K., nga Strumica. “28 emigrantë nga Siria janë gjetur në një autmojet mallrash “Mercedes Sprinter” me targa të Koçanit, të cilin ai e drejtonte”, shtojnë nga MPB.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 9 Shtator, 2023 14:48
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.