Zbulohet arsyeja pse Jadon Sancho nuk u transferua në Arabinë Saudite

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Shtator, 2023 22:58

Zbulohet arsyeja pse Jadon Sancho nuk u transferua në Arabinë Saudite

Daily Mail shkruan se Jadon Sancho ishte afër nënshkrimit me skuadrën e saudite, Al Ettifaq para mbylljes së afatit të transferimit të enjten në këtë vend.

Sulmuesi thuhet se ka qenë i hapur për një lëvizje dhe Manchester United ishte i përgatitur ta linte të huazohej pa pagesë për një sezon.

Megjithatë, Djajtë e Kuq insistuan të përfshinin një detyrim blerje prej 60 milionë euro në marrëveshjen e tij të huazimit, por Al Ettifaq u tërhoq nga. Ata thanë se nuk kishin para të mjaftueshme.

Al Ettifaq është në pronësi të Ministrisë Saudite të Sporteve, jo të Fondit të Investimeve Publike që zotëron gjithashtu Newcastlen, kështu që buxheti i transferimeve të tyre nuk është i pafund.

Sancho përballet me një të ardhme të pasigurt në Man United pas shpërthimit të tij në mediat sociale pas kritikave të Ten Hag.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Shtator, 2023 22:58
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.