Zbulohet paga që kërkon Lautaro për të rinovuar kontratën me Interin

Drin Zenku
Publikuar nga Drin Zenku 8 Shkurt, 2024 14:35

Zbulohet paga që kërkon Lautaro për të rinovuar kontratën me Interin

Kapiteni i Interit, Lautaro Martinez thuhet se ka kërkuar një pagë prej 10 milionë euro në vit për të zgjatur kontratën e tij, ndërsa Nerazzurrët kanë ofruar 8 milionë euro plus bonuse.

Lautaro dhe Interi kanë qenë në bisedime për një marrëveshje të re për disa muaj dhe edhe nëse të dyja palët janë të sigurta për arritjen e një marrëveshjeje së shpejti, ka ende një hendek midis propozimit të klubit dhe kërkesave të sulmuesit.

Sipas “La Gazzetta dello Sport”, Interi i ka ofruar Lautaros një kontratë të re me 8 milionë euro në vit plus bonuse, ndërsa kapiteni kërkon një pagë prej 10 milionë euro në vit.

Bisedimet do të vazhdojnë në javët e ardhshme, dhe mediumi italian pretendon se takimi i radhës mund të zhvillohet në Madrid në mars, kur Interi do të vizitojë Atletico Madridin në ndeshjen e dytë të 1/16-tës së Ligës së Kampionëve.

Agjentët e yllit argjentinas, në fakt, janë të vendosur në kryeqytetin spanjoll, kështu që udhëtimi i ardhshëm në vend mund të ofrojë një shans të përsosur për të dy palët që të ulen dhe të finalizojnë marrëveshjen.

Kontrata e Martinezit në “Stadio Giuseppe Meazza” skadon në qershor të vitit 2026 dhe sipas Gazzetta dello Sport, Nerazzurrët e vlerësojnë atë 150 milionë euro.

Drin Zenku
Publikuar nga Drin Zenku 8 Shkurt, 2024 14:35

Marketing Politik - Çmimore

Presidenciale | Parlamentare