Zbulohet se kush është favoriti i parë për titullin kampion në Seria A

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 1 Gusht, 2022 19:24

Zbulohet se kush është favoriti i parë për titullin kampion në Seria A

Në prag të sezonit të ri në Serinë A, që nis fundjavën e ardhshme, me ndeshjet e turit të parë, janë përcaktuar edhe favoritët për të fituar “Scudetto”-n. Ashtu si vitin e kaluar, favoriti i parë për “scudetton” në prag të sezonit është skuadra e Interit. “Nerazzurrët” rikthejnë Romelu Lukakun, të përforcuar me Mikhtarjan, Onanën, Aslanin dhe Belanova, ndaj kanë sërish një ekip të kompletuar dhe një rotacion të fortë.

Menjëherë në vendin e dytë pas tyre, me pothuajse të njëjtat shanse, i jepen Juventusit. “Zonja e Vjetër” e solli Vllahoviqin vitin e kaluar, ndërsa këtë verë arriti të nënshkruajë me Pogba dhe Di Maria, kështu që është forcuar ndjeshëm.

Vendi i tretë i takoi kampionit aktual Milan. Mbrojtësi i fronit nuk pati një afat kalimtar shumë aktiv, solli Origi, Adli dhe është gati të nënshkruajë me De Ketelar.

Interesante, por me gjasë dhe e pritshme, në garë mund të përfshihen edhe Roma. Skuadra e Hoze Mourinjos solli Paulo Dibala dhe përmirësoi seriozisht cilësinë.

Vendi i pestë është rezervuar për Napolin dhe Elif Elmas, të cilët renditen përpara Atalantës dhe Lacios.

Sezoni i ri në Serie A nis më 13 gusht.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 1 Gusht, 2022 19:24